Od mala mě provázejí životem psi – teriéři. Miluju jejich temperament a svéráznou, ale velmi kamarádskou povahu. Po zkušenostech s několika různými teriérskými plemeny mi zůstal nesmazatelně v srdci hrubosrstý foxteriér. Z několika důvodů jsem se však nakonec rozhodla pro kernteriéry, kteří mě zcela okouzlili svým vzhledem a především úžasnou povahou.

Moje kynologické začátky (myšleno již s vlastními psy) prošly nejprve klasickým cvičákem a různými psími sporty. Vyzkoušela jsem s nimi služební výcvik, agility, dogdancing, frisbee i canisterapii. Naše snažení bylo završeno složením několika zkoušek z výkonu, účastí na závodech i praktickou zkušeností v oboru canisterapie. Potom, co jsem se ale začala aktivně věnovat myslivosti, nastala potřeba mít loveckého psa. Volba tedy padla na kernteriéra. Jedná se o původní lovecké plemeno, ale v současné době není příliš často v myslivosti využíván. S odstupem času mohu potvrdit, že kerníci mě nezklamali a jsou to nejen velmi náruživí lovci, ale také báječní rodinní kamarádi.

V roce 2012 jsem se rozhodla založit chovatelskou stanici "z Verdeku". Její název navazuje na kynologickou a mysliveckou tradici naší rodiny. Otec vlastnil chovatelskou stanici velšteriérů „od Emiliána“, ze které vzešlo mnoho úspěšných odchovů a děda měl chovatelskou stanici loveckých psů „z Verdeku“, právě jejíž název se mi podařilo po mnoha letech opět obnovit.